0 850 221 84 46
0532 499 24 84

Petekleri Sökmeden Temizleme

Petekleri Sökmeden Temizleme

Petekleri Sökmeden Temizleme

Petekleri Sökmeden Temizleme; Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız doğalgaz sistemleri ve kombi ve petekler belli periyodlar da bakıma ihtiyaç duyan sistemlerdir. Günümüzde kullanım kolaylığı ve ekonomik olması açısından en çok tercih edilen ısınma şeklidir. Diğer tercih sebeplerinden bir de temiz ve hijyenik olmasındır. Petek Temizleme işlemi yaptıracak çoğu kişi petek temizlemesi yapılırken tüm peteklerin sökülüp temizleneceği düşünür ve bu durumda sökülen peteklerinde evi kirletmesinden korkarlar ve bu işlemden vazgeçerler.

Petekleri Sökmeden Temizleme
Petekleri Sökmenden Temizleme

Zamanında yapılacak olan petek temizleme işlemi ise cihazınız zorlanmadan çalışmasına, ısı veriminin artmasına, ciddi masraf gerektirecek tamirlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. %30-40 varan enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.

Çoğu kombi kullanıcısı bütün peteklerin tek tek sökülüp temizliğinin yapılacağını düşünse de bu işlem hem zahmetli hem de ekonomik değildir. Petekleri Sökmenden temizleme işlemi tüm peteklerin sökülmeden tek petekten makine bağlanarak yapılabilmektedir.

Tüm peteklerin sökülmesi başta zaman kaybı ile birlikte tesisat, evin kirlenmesi, duvar, yer ve peteklere zarar verilmektedir. Tesisat konusunda boru, rekor, vana başta olmak üzere birçok parçasına zarar verilebilir. Peteklerin duvara montaj kısımlarında askı aparatları ve duvar zarar görebilmektedir. Petekler sökülürken veya takılırken düşürülüp ezilme ve delinme gerçekleşebilmektedir. Ayrıca peteklerin düşmesinde yerde fayans başta olmak üzere zemine zarar verilebilmektedir. Son olarak dikkat edilmediği takdir de peteklerin içinde siyah ve kirli sıvı evi kirletebilmektedir.

Petekleri Sökmeden Temizleme İşlemi ıslak zemin olan genel olarak banyoda bulunan peteğe makine bağlanarak aç – kapa yöntemiyle ilaçla birlikte tek tek yapılmaktadır.

Servis olarak yukarıda saydığımız nedenlerde ötürü tüm peteklerin tek tek sökülüp temizliğinin yapılması önermesek de bu işlemi evde petek temizleme işlemini kendisi yapacak kişiler için

Öncelikle kombi kapatılıp tüm peteklerin suyu tahliye vanasından boşaltılmalıdır ve boşaldığına emin olunmalıdır.

Petekler rekor bağlantılarından sökülüp en uygun olan yere götürüp açık olan rekordan basınçlı su vererek peteklerin içleri yıkanması

İçleri temizlenen petekler tekrar yerine montaj edildikten sonra kombinin suyu tekrar doldurularak peteklerin havası alınması gerekir.

Petekleri Sökmeden Temizliği
Petekleri sökmeden temizleme

 

Yorumlar: 1

  1. […] olmadan yapılacak bir bakımın ne gibi sonuçlarının olacağı konusunda detaylı bilgiyi Petekleri Sökmenden Temizleme ilgi yazımızı okuya bilirsiniz.Petek temizleme işlemi iki tür makinede yapılmaktadır. […]

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara