0 850 221 84 46
0532 499 24 84

Makine ile Petek Temizleme

Makine ile Petek Temizleme

Makine ile Petek Temizleme

Göktürk Petek Temizleme Servisi olarak zamanında ve düzenli olarak yapılacak makine ile petek temizleme işi hem kombi ve peteğinizin sorunsuz uzun süre sıkıntısız çalışmasına neden olacaktır.

Kombi Bakımı ve Makine ile Petek Temizleme işlemi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. Ehil olmayan kişiler tarafından yapılacak bir Makine ile Petek Temizliği işlemi uzun ve kısa vadede hem petek hem de kombide ciddi tamir gerektiren işlere neden olmaktadır.

Servis olarak açıklamak gerekirse petek temizleme işlemin mutlaka petek temizleme makine ile yapılmasını önermekteyiz. Makine olmadan yapılacak bir bakımın ne gibi sonuçlarının olacağı sayfanın alt kısmında sizler için açıkladık.

Makine ile Petek Temizliği işlemi iki tür makinede yapılmaktadır. Bunlardan ilki hava ve su ile çalışan makine ikincisi de deposu bulunan petek temizleme cihazlarıdır. Bunlardan ilk olan makine basınç ile petekleri temizlerken ikinci ise deposuna ilaç konular yapılan petek temizliğidir.

kombi petek bakımı
kombi petek bakımı

Servis olarak basınçlı makine ile temizlik yapmaktayız. Bu temizliği artı olarak koruyucu ilaç kullanmaktayız. Bunun nedenleri sıralamak gerekirse koruyucu ilaçlar petek ve tesisatta oluşabilecek kireç, tortu ve çamurlaşmayı önleyerek sizlerin her sene petek temizleme yaptırmanızın önüne geçmektedir. Ayrıca kombide peteklerin suyunun temas ettiği üç yolu, plaka ve ana eşanjör, uç yollu motor ve daldırma sensörlerin de korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı yaptığımız işlere garanti vermekteyiz.

Tek Noktadan Petek Temizleme

Zamanında yapılacak olan petek temizleme işlemi ise cihazınız zorlanmadan çalışmasına, ısı veriminin artmasına, ciddi masraf gerektirecek tamirlerin ortadan kaldırır. Sizlerin %30-40 varan enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Çoğu kombi kullanıcısı bütün peteklerin tek tek sökülüp temizliğinin yapılacağını düşünse de bu işlem hem zahmetli hem de ekonomik değildir. Petekleri Tek noktadan Petekler Temizleme işlemi tüm peteklerin sökülmeden tek petekten makine bağlanarak yapılabilmektedir.
Tüm peteklerin sökülmesi başta zaman kaybı ile birlikte tesisat, evin kirlenmesi, duvar, yer ve peteklere zarar verilmektedir. Tesisat konusunda boru, rekor, vana başta olmak üzere birçok parçasına zarar verilebilir. Peteklerin duvara montaj kısımlarında askı aparatları ve duvar zarar görebilmektedir. Petekler sökülürken veya takılırken düşürülüp ezilme ve delinme gerçekleşebilmektedir. Ayrıca peteklerin düşmesinde yerde fayans başta olmak üzere zemine zarar verilebilmektedir. Son olarak dikkat edilmediği takdir de peteklerin içinde siyah ve kirli sıvı evi kirletebilmektedir. Tek Noktadan Petek Temizleme tüm bu sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Tek Noktadan Petek Temizleme İşlemi ıslak zemin olan genel olarak banyoda bulunan peteğe makine bağlanarak aç – kapa yöntemiyle ilaçla birlikte tek tek yapılmaktadır.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara