0 850 221 84 46
0532 499 24 84

İlaçlı Petek Temizliği

İlaçlı Petek Temizliği

İlaçlı Petek Temizliği

Göktürk Petek Temizleme Servisi olarak zamanında ve düzenli olarak yapılacak ilaçlı petek temizliği işi hem kombi ve peteğinizin sorunsuz uzun süre sıkıntısız çalışmasına neden olacaktır.

Kombi Petek Temizleme işlemi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. Ehil olmayan kişiler tarafından yapılacak bir ilaçlı petek temizliği işlemi uzun ve kısa vadede hem petek hem de kombide ciddi tamir gerektiren işlere neden olmaktadır.

Servis olarak açıklamak gerekirse petek temizleme işlemin mutlaka petek temizleme makina ile yapılmasını önermekteyiz. Makine olmadan yapılacak bir bakımın ne gibi sonuçlarının olacağı konusunda detaylı bilgiyi Petekleri Sökmenden Temizleme ilgi yazımızı okuya bilirsiniz.

İlaçlı Petek temizliği işlemi iki tür makinede yapılmaktadır. Bunlardan ilki hava ve su ile çalışan makine ikincisi de deposu bulunan petek temizleme cihazlarıdır. Bunlardan ilk olan makine basınç ile petekleri temizlerken ikinci ise deposuna ilaç konular yapılan petek temizliğidir.

ilaçlı petek temizleme
ilaçlı petek temizleme

Servis olarak basınçlı makine ile temizlik yapmaktayız. Bu temizliği artı olarak koruyucu ilaç kullanmaktayız. Bunun nedenleri sıralamak gerekirse koruyucu ilaçlar petek ve tesisatta oluşabilecek kireç, tortu ve çamurlaşmayı önleyerek sizlerin her sene petek temizleme yaptırmanızın önüne geçmektedir. Ayrıca kombide peteklerin suyunun temas ettiği üç yolu, plaka ve ana eşanjör, uç yollu motor ve daldırma sensörlerin de korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı yaptığımız işlere garanti vermekteyiz.

İlaçlı Petek Temizleme

İkinci tür makineyi anlatmak gerekirse mutlaka deposu ilaç konulması gerekir bu kimyasal peteklerin içindeki tortu ve kireci sökerek temizlemektedir. Bu ilaçların kullanımında çok dikkat ederek kullanılması ve peteklerin sayısına göre kimyasalın verilmesi gerekir. Ayrıca İLAÇLI petek temizlEME bittikten sonra mutlaka nötrleme ve koruyu kullanılmalıdır. Bu tur kimyasalların kullanılarak yapılacak doğalgaz petek temizleme işleminde yapılacak hatalar. Çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bunlar peteklerde delin ve sızdırma, tesisat boruların delinmesi ve kombinin bazı parçaları zarar verebilmektedir. Ayrıca bu tür kimyasal bakım yapılacak tesisatın çok eski olmaması gerekir bazı tür kalorifer peteklerin (alüminyum) yapısı açısında çok ince olduğundan dolayı bu tür kimyasal kombi petek temizliği yapılması önermemekteyiz.

ilaçlı petek temizleme
ilaçlı petek temizleme

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara